Mit csinálj a növényekkel hosszú utazás előtt?

Mit csinálj a növényekkel hosszú utazás előtt?

Elhúztuk a csíkot két hónapra nyáron és a legnagyobb kánikulában kellett a növényeimről gondoskodni. Két hetet, esetleg egy hónapot még túlélhetőnek tartottam számukra, de két hónapot 40 fokban már nem. Aztán lőn csoda! Mit csinálj a növényekkel hosszú utazás előtt? Tanulj a hibámból és okosodj, mert nem lehetetlen a kihívás.
Arról, hogy mit érdemes csinálni a házzal hosszú utazás előtt, itt olvashatsz.

Milyen növényt vegyél ha sokat utazol?

Két éve igyekszem olyan növényeket vásárolni, amik bírják ha egy darabig nem locsolja őket az ember. Úgy gondoltam, hogy a kaktusz a tuti befutó ezért lett egy csomó kaktuszom mindenféle méretben és formában, míg a kellemes megjelenésű szép kerek levelű szobanövény csodákról igyekeztem lemondani. Hülyeség volt!

A kaktuszaimat jobban megviselte ez a nyári locsogástalan két hónap, mint a hagyományos zöldeket. Szóval kellő odafigyeléssel igenis túlélik és még örülnek is neki.

Felejtsd el az ablakot!

A hatalmas ablakunkba egészen hajnaltól délutánig süt a nap, így elhoztam onnan a növényeket és csak egy maradt ott, egy Schefflera, de a függönyt elhúztam neki, nehogy megégjen. Utálja ha vízben áll, így ő nem kaphatott sok vizet előre, viszont a szárazságot sem szereti. Ő jól bírta ezt a két hónapot, kicsit kifakultak a levelei, de majd jobban lesz.

A kaktuszok egy ablaktól távolabbi asztalra kerültek és adtam nekik egy picit több vizet. Na erre a picit több vízre úgy reagáltak, hogy jól megnőtek. Az egyik 20 centit nőtt ezen idő alatt és még ágat is hozott minek következtében felborult. Nem, nem normális hogy ennyit növekedett, jobban szerettem volna, ha semennyit nem nő.
Egy másik kaktuszomból egyetlen szál olyan magas lett, hogy azt rögtön le is vágtam de érdekes módon a többi része nem nőtt semennyit sem. Furcsa.

Fikuszok

A Benjamina fajtákat vízbe állítottam. Erre a célra a fürdőkád jobban bejött, mint a mosogató, utóbbiból valószínűleg leszivárgott a víz, míg a fürdőkádon széles vízkőcsík telepedett meg, ami azt jelenti, hogy jól zárt a dugó. A fikuszok jól érezték magukat a sötétebb fürdőszobában is, hoztak egy csomó új levelet. Egyszóval remekül elvoltak emberi beavatkozás nélkül is.

A Dracéna

Az én túlélő drcaénám már lassan 8 éves és mivel tavalyra akkora lett, mint egy fa, hatalmas lombozattal, amitől állandóan felborult, így akkor teljesen levágtam a tetejét. Szadista módszer, de jót tett. A kis túlélőm kapott jó sok vizet, szerintem egy hónapig simán elvolt vele, aztán meg élvezte a kiszáradó földet. Semmi baja nem lett.

Páfrányok

Nehéz dió mert szeretik a vizet, a párát és nyilván nem volt itt senki, aki ezt a luxust megadta volna nekik. Ők is a fürdőkádban laktak és egész jól viselték a dolgot. Körülbelül úgy néznek ki, mint ahogy tél végén szoktak. Kis ápolás, víz, párásítás és újra szépek lesznek.

Zamio

A túlélés bajnokai! Több is van belőle, van egy hatalmas példány is, ami megszabadult két ágtól de cserében hozott másik két ágat. Őket semmiképp ne állítsd vízbe mert utálni fogják, a sanyargatást viszont jól tűrik. Adj nekik picit több vizet, mint amennyit egy héten adnál és elég lesz nekik. Jól ellesznek.

Összefoglalva, mit csinálj a növényekkel hosszú utazás előtt?

Nézd meg, milyen jól zár a fürdőkád és a mosogató dugója. Ha szivárog, segíts a dolgon. Mielőtt elmész, állítsd az erre alkalmas növényeket vízbe és mondd meg nekik, hogy meddig nem leszel itthon és meddig kell kibírniuk.


Image by Rheo from Pixabay