Az MSC Virtuosa hajó hatalmas. A poszt írásakor a világ 12. legnagyobb hajója, de amikor tervezték, akkor még a Royal Caribbean megabrutál-hatalmas-óriáshajója csak a fejekben létezett. Szóval nagy a hajó.
Az MSC egy fapados társaság
Nyilván a mostani befizetett összegekből nem lesz busás haszna a cégnek, de nagyon úgy tűnik, túlélte a covid okozta hajózási válságot mert folyamatosan javít a színvonalon, de aki MSC-vel megy, annak ne legyenek kétségei, ez egy fapados hajóstársaság, akkor is ha magyar átlag szemmel nézve nagyon „hűűűű” a hajó és Magyarországon „luxushajónak” hívják.
Pont a napokban írtak arról több helyen, hogy már napi 10.000 forintért is lehet menni hajózni, amiben ugye semmi újdonság nincs mert ez így van egy ideje, de összességében a hosszabb utak is kevesebbe kerülnek, mint régen.
Persze az MSC-n van Yacht Club, ahova csak azok tehetik be a lábukat, akik oda befizettek, van ott komornyik meg saját szakács, meg minden is. Ha az MSC Yacht Club érdekel, itt írtam akkor, amikor bemehettem megnézni.
Mennyire voltak sokan?
Kevesen voltak és nem volt zavaró a tömeg, lévén hogy nem is volt tömeg. Egyszer volt csak számomra zavaró, amikor a gálavacsorán minden asztal foglalt volt. Amúgy az, akinek egy kicsit is eltérő a bioritmusa az átlagtól, vagyis korábban kel és korábban is fekszik, annak néha az az érzése, hogy egy magánhajón van, ahol kihalt a nép.
Én reggel 5 előtt szoktam ébredni, így már akkor a büfében szoktam ücsörögni, amikor még csak a kínai távmunkások nyomkodják a laptopjaikat és isszák a teájukat. A reggelizős büfében 7 körül szokott megjelenni több ember, én meg már fél 7 körül távoztam mindig, így embert is alig láttam.
Ugyanígy: ebédelni fél 1-től lehet, de én már dél körül mentem mert általában a gyümölcs és néhány étel már korábban ki van rakva, vacsorázni meg nem nagyon szoktam.
A hajón a szobák többsége balkonos kabin, így az emberek napközben vagy a szobájukban, vagy valamelyik kiránduláson szórakoztatják magukat. Mivel novemberben voltunk és az időnk nagy részét az Északi-tengeren töltöttük, értelemszerűen a medence általában üres volt. Néha volt néhány rozmárjelölt vagy norvég felmenőkkel rendelkező, aki hajlandó volt belemászni és úszni egy hosszt, de hatalmas lubickolást nem láttam.
A jakuzzik viszont népszerűek voltak. Erről majd lent írok még.
Milyen a kaja?
Tavaly az MSC Seaview hajón ki voltam akadva, hogy eléggé redukált volt a kínálat és konkrétan alig találtam magamnak kaját, aztán áprilisban egy kisebb hajóval, az MSC Liricával voltunk egy szuper körön, akkor már javulás jeleit lehetett látni és mostanra tűnik úgy, hogy sikerült az MSC Virtuosa hajó költségvetését úgy megemelni, hogy olyan „luxusok” is voltak, mint lazac és röszti. Persze nem volt akkora terülj-terülj asztalkám, mint januárban az Costa Firenze hajón, ahol tudták, hogy miután távozunk, leáll a hajó több hétre és ki kell szórni, fel kell zabáltatni a vendégekkel mindent, ami romlandó. (Ott bélszín volt homárral és még egy kis bárány is akadt ugyanazon a tányéron.)
Na, konkretizáljuk a dolgokat. Így a sokadik MSC-s hajóutunkon feltűnt, hogy a kaja valahogy mindig ugyanolyan, hogy „jé, ilyet már ettem valahol” de ez nem azt jelenti, hogy rossz vagy hogy nem ízlett. Minden tök jó volt.
Milyen a szervezettség az MSC Virtuosa hajón?
Jelentős javulás!
Tavaly sikerült 4-5 ÓRÁN át sorakoztatni a népet, most a becsekkolás 10 perc volt. Nem volt olyan, hogy naponta kétszer kelljen sorakoznom a kirándulós irodánál mert minden pölecül volt szervezve. Köszönöm!
Milyen extrák vannak a hajón?
Kedvencem a robot bártender. Jó a dumája és elég extrán néz ki. Meg jó dolgokat is csinál. Nem mondom, hogy olcsó, de érdekes élmény volt.
A Butcher’s cut étterem jó, ha valaki szereti a tekintélyes méretű húsokat, itt a helye.
Az Indochina étteremben olyan jó Tom Yum levest ettem, mint még soha, pedig én is főztem már ilyet, tehát hátrányból indult a hely.
Van bowling pálya is a hajón. Igen, jól olvastad. Nyilván ehhez az kell és az is következik belőle, hogy ez a hajó bizony nem egy csónak, amit a hullámok kényük kedvük szerint dobálnak.
Van kosárpálya, ahol a délutáni táncos-mozgós programokat tartják ha olyan az idő a fedélzeten.
Van ügyességi kötélpálya is, ahol az ember a hajó tetején egyensúlyozhat persze biztonságos körülmények között.
Van vizipark, de ez már nem számít extrának sem.
Van kaszinó, ami szintén megszokott dolog, de van itt is 3 vagy 4D-s mozi meg forma 1-es versenyautók meg kisebbeknek való játszótér és a már megszokott Doremi is van, ami számomra újdonságnak számítottak az az LMBTQ találkozók, de a tiniknek is voltak mindenféle programok.
És fontos megemlítenem, hogy vannak a hajón adult only helyek is.
Medencék és jakuzzik száma az MSC Virtuosa hajón
A medencéknek nem vagyok a rajongója, de a jakuzzi az egyik kedvenc helyem a világon és kijelenthetjük, hogy az MSC rájött, amire a Costa még nem, hogy biza’ az emberek szeretnek dagonyázni meleg vízben egy hajó fedélzetén, főleg ha hideg van.
Arra is rájött, hogy nem kell ragaszkodnia a hagyományos formákhoz, lehet akár hosszúkás is az a medence, ráadásul ebből legalább 8 van a hajón. Nagyok. Mind legalább 10 embert tudnak egyszerre dagonyáztatni.
Mennék még az MSC Virtuosa hajóval?
Ez az igazi fokmérője annak, hogy mennyire tetszett az út és mennyire voltam általánosságban megelégedve.
A válasz egyértelműen igen. 🙂