A DDR múzeum Berlinben

DDR muzeum berlinben, öltözőszekrény a szocializmusból

Ismerős, ugye? Ilyenek voltak az öltözőszekrények régen 🙂

DDR múzeum Berlinben:

Ez az a múzeum, ami annak érdekes, aki élt a70-es, 80-as években. Persze a többieknek is izgalmas lehet, mert valós és helytálló bepillantást nyújt abba a korszakba.
A múzeum a Spree folyó partján van, a dóm mellet, vagyis szemben vele, nagyon központi helyen. A belépő attól függ, hogy előre megveszed-e online, vagy csak odaesel. Nyáron (is) érdemes előre megvenni a jegyet mert szoktam látni, hogy rengeteg ember áll sorba előte.
Ez jellemző a berlini múzeumokra, tehát, ha teheted, akkor előre vedd meg online a jegyed, válaszd ki az időpontot és akkor várakozás nélkül bemehetsz.
Mi tavaly télen másfél órát álltunk a Pergamon múzeum előtt, és a várható várakozási időt jelző táblák 4 órától indultak. Tehát nem vicc, vedd meg előre a jegyed!
A múzeumokról azt kell tudni, hogy a többségük állami, de – mint például a DDR múzeum- magán múzeum, lelkes magánszemélyek kezdeményezése.

Milyen a DDR múzeum Berlinben?

Számomra nagyon érdekes volt hirtelen visszacsöppenni a múltba, gyerekkorom tárgyait látni.
A DDR múzeum olyan hely Berlinben, ahol megfoghatod a kiállított tárgyakat, ráülhetsz, beleülhetsz, mindent nyomkodhatsz, kihúzhatsz, meghallgathatod, stb.

Rögtön a bejárat környékén van egy Trabant szimulátor, ami egy igazi Trabant, de a szélvédője egy kijelző valójában. Beülsz a Trabiba… és mintha öregapánk lennénk, vezethetjük a kocsit egy lakótelepen körbe-körbe. Jó móka!

Ilyen a dolog, mint a felnti videóban, csak te magad ülsz az ülésen 🙂

A Trabant látványa nem szokatlan dolog Berlinben. Több cég is foglalkozik azzal, hogy Trabival furikázza a turistákat a városban. Különböző útvonalakon haladnak és nyáron körülbelül óránként indul a Trabant szafari. Ezek a trabik mindenfélének ki vannak festve, van tigris, zebra, csíkos, stb. Jópofán néznek ki.

Különböző témakörök köré van csoportosítva a DDR múzeum, például: sport, oktatás, munka, igazszágszolgáltatás.
Ezekről mind nagyon sok dolgot megtudhatunk, elolvashatunk, köztük azt is, hogy a korabeli (?) oktatás arra volt kitalálva, hogy hű alattvalókat neveljen, akik nem kérdőjelezik meg a vezetőik döntéseit, hanem vakon végrehajtják azt.

A DDR múzeum legérdekesebb része szerintem a lakás. Egy panel lakás van kiépítve a múzeumban (nyilván nagyobb és szélesebb terekkel, hogy a sok múzeumlátogató elférjen benne) annak minden helységével.
A liften kereszül juthatunk a lakásba. Hát… 😀 tényleg olyan, mint régen! Linóleum a földön, olajszag, teljesen 80-as évek.

És akkor jön a lakás.
Az egy dolog, hogy a tapéta, a bútorok, a lámpák, mind 70-es, 80-as éveket tükrözik, de a berendezési tárgyai is mind.

Szerintem jópofa megoldás, hogy minden ablakból a tévétoronyra látni rá, viszont az ablakok mind mozgó képet mutatnak, tehát tényleg olyan, mntha kinéznél egy panel ablakán.

A DDR múzeum jó hely arra, hog kicsit visszaröppenjünk a múltba és elgondolkozzunk azon, hogy most milyen jó az életünk. Például még Berlinbe is eljutottunk 🙂

A DDR múzeum címe: Karl-Liebknecht-Str. 1
Mennyi időt szánj rá? Körülbelül két órát.
Jegyek ára: attól függ, mikor mész, hogy és hol veszed a jegyed, de legalább 8 euró.

Térkép hozzá: